Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Мін`юст активно бореться з рейдерами

14.06.2016

Сьогодні відбулася зустріч з членами Американсько - української ділової ради щодо запобігання незаконному заволодінню майном. У зустрічі взяли участь заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе та заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз.

Рейдерство - це явище, яке існує не лише в Україні. Така негативна практика присутня у всіх країнах світу. Головне завданням держави - розробка дієвих механізмів протидії.

«Бізнес та громадяни повинні розуміти, що активи надійно захищені. Захищені правовою та справедливою державою», - зазначив Павло Мороз.

Сьогодні Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації - ефективний запобіжник незаконним захопленням. Її діяльність є критично важливою.

Рейдери - це не просто вороги бізнесу, а й недруги цілої держави. Вони, переслідуючи власні дрібні інтереси, приносять серйозні збитки для України. Через їхню активність відсутній сприятливий бізнес-клімат та інвестиції відповідно.

«Комісією отримано понад 700 скарг, майже 100 - задоволено.

Це не просто анульовані дії, а фактичний порятунок від рейдерства», - підкреслив заступник Міністра юстиції.

Практична реалізація дієвого інституту протидії рейдерству стала можливою завдяки реформі системи реєстрації. Мін`юст передав функції реєстрації бізнесу та нерухомості, залишивши за собою виключно контроль.

«Ми рухаємося до відмови від монополії та до створення конкуренції  у кожній сфері, де це можливо. Немає монополії – немає передумов для здирництва, вимагання, хабарництва та несправедливості», - наголосив Гія Гецадзе.

Міністерство юстиції продовжує здійснювати реформи не просто декларативно, а практично й ефективно. Наразі, розпочали роботу над змінами у застарілій системі реєстрації актів цивільного стану.