Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Проставлення апостиля на офіційних документах про державну реєстрацію актів цивільного стану, виданих структурними підрозділами головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, мм. Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру

Обов’язкові документи

1. Заява встановленої форми

2. Оригінал документа про державну реєстрацію акту цивільного стану для проставлення апостиля

3. Документ про оплату послуги з проставлення апостиля (документ банка, відділення поштового зв’язку чи документ, що підтверджує внесення плати через програмно-технічні комплекси самообслуговування) або копія документа, що підтверджує право на звільнення від плати (право на пільги), засвідчена нотаріально.

Перед прийняттям документів працівник в обов’язковому порядку з’ясовує чи підлягає поданий документ проставленню апостиля.

Документ не може бути прийнятий, якщо:

1) текст документа неможливо прочитати внаслідок пошкодження;

2) документ написаний чи підписаний олівцем або отриманий через засоби факсимільного зв'язку; (нанесена на зворотньому боці свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану спеціальна плівка для ламінування буде перешкодою для проставлення на ньому апостиля);

3) у документі є незастережені виправлення або дописки (штамп органів внутрішніх справ, органів приватизації);

4) до повноважень компетентного органу не входить проставлення апостиля на цьому документі; (Укрдержреєстр проставляє апостиль на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану)

5) для проставлення апостиля подано оригінали офіційних документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, виданих установами колишніх союзних республік у складі СРСР. (У цьому випадку слід отримати документ про державну реєстрацію акту цивільного стану повторно, звернувшись до відділу державної реєстрації актів цивільного стану).

Плата за проставлення апостиля для громадян України, іноземців та осіб без громадянства складає 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн).

Плата справляється до проставлення апостиля, шляхом перерахування до загального фонду державного бюджету.

Від унесення плати звільняються інваліди 1-ї і 2-ї груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставлення апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.

Рахунок платежу за надання адміністративної послуги з проставлення апостиля:

Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві; Код банку отримувача: 820019; Одержувач коштів: УК у Дніпровському районі м. Києва; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38012871; Рахунок отримувача: 31115028733005; Призначення платежу: за проставлення апостиля, код платежу 22012500.

Термін розгляду документів, поданих для проставлення апостиля:

з відміткою головних управлінь юстиції в областях, місті Києві про засвідчення - апостиль проставляється у день надходження документа про державну реєстрацію акту цивільного стану безпосередньо до Департаменту у справах цивільного стану громадян, який не пізніше наступного робочого дня після підписання листування передається до структурного підрозділу Укрдержреєстру для подальшого направлення суб’єкту звернення рекомендованим поштовим відправленням.

за відсутності відмітки головних управлінь юстиції в областях, місті Києві про засвідчення - апостиль проставляється після спливу 20 робочих днів з дня надходження документа про державну реєстрацію акту цивільного стану безпосередньо до Департаменту у справах цивільного стану громадян, який не пізніше наступного робочого дня після підписання листування передається до структурного підрозділу Укрдержреєстру для подальшого направлення суб’єкту звернення рекомендованим поштовим відправленням.

Документи для отримання послуги направляються з дотриманням вимог діючих нормативних актів у галузі поштового зв’язку в порядку, обраному суб’єктом звернення.

Адреса Укрдержреєстру

Документи для надання адміністративної послуги надсилаються до Укрдержреєстру за адресою: 02660, м. Київ, вул. Марини Раскової, 15.

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325