Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Порядок надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 27.12.2010 № 3335/5

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
27.12.2010 N 3335/5

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2010 р.
за N 1380/18675

ПОРЯДОК
надання платних послуг відділами
державної реєстрації актів цивільного стану

1. Платні послуги надаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, Центральним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї, Лівобережним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї відповідно до Переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 N 1168 (далі - Перелік).

2. Повноваження щодо проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, визначені Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", відділи державної реєстрації здійснюють безоплатно, за винятком сплати державного мита у встановлених законодавством випадках.

Роз’яснення нареченим їх прав та обов’язків як майбутніх подружжя і батьків, порядку державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання безпосередньо при державній реєстрації актів цивільного стану та розгляді поданої заявником заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання здійснюється працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану безоплатно.

Прийом заяви при проведенні державної реєстрації шлюбу в порядку, встановленому статтею 33 Сімейного кодексу України, не є платною послугою.

3. Надання правової допомоги, передбаченої пунктом 4 Переліку, полягає в наданні консультації та оформленні працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану відповідної заяви (анкети, прохання) щодо повторної видачі свідоцтв та інших документів про державну реєстрацію актів цивільного стану.

4. Консультації з питань, включених до пункту 10 Переліку, надаються працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану безоплатно в один з робочих днів тижня, встановлений графіком роботи.

5. Надання платних послуг здійснюється на бажання та за письмовою заявою фізичної особи, в якій зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання (перебування) та вид платної послуги згідно з Переліком.

При наданні консультацій, передбачених у пункті 10 Переліку, крім даних, наведених в абзаці першому цього пункту, у заяві зазначається конкретне питання, з якого фізична особа бажає отримати консультацію.

Працівники відділу державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язані попередити фізичну особу про вартість послуги.

6. Собівартість платних послуг згідно з Переліком, розраховується відповідно до цього Порядку Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, Центральним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї, Лівобережним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї.

7. До складу собівартості платної послуги входять виключно:

прямі матеріальні витрати (вартість матеріалів, які використовуються під час надання платної послуги);

прямі витрати на оплату праці, що обчислюються виходячи із заробітної плати працівників, діяльність яких безпосередньо пов’язана з наданням платної послуги, та відрахування на соціальні заходи - відповідно до законодавства;

інші прямі витрати (витрати на оплату службових відряджень і транспортних витрат працівників, діяльність яких безпосередньо пов’язана з наданням платної послуги, якщо вони передбачені при її наданні; витрати на оплату послуг зв’язку, якими користуються працівники, діяльність яких безпосередньо пов’язана з наданням платної послуги);

непрямі витрати (витрати на оплату праці адміністративного та технічного персоналу, тепло-, водопостачання і водовідведення, електроенергії, оренди будівлі (приміщення), послуг з охорони та пожежної охорони приміщень, у яких надаються платні послуги, зносу основних засобів та нематеріальних активів (амортизації)). Базою розподілу непрямих витрат є основна заробітна плата працівників, діяльність яких безпосередньо пов’язана з наданням платної послуги.

8. Собівартість платної послуги розраховується на підставі норми часу на надання такої послуги та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу - однієї людино-години (одного людино-дня).

9. Розмір плати за надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції затверджується Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

10. Розмір плати за надання платних послуг Центральним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї, Лівобережним відділом державної реєстрації шлюбу міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї затверджується Міністерством юстиції України.

11. Плата за платні послуги здійснюється в безготівковій формі шляхом попередньої оплати.

Підтвердженням оплати платних послуг є платіжний документ (квитанція, платіжне доручення) з відміткою банку.

12. Відділи державної реєстрації актів цивільного стану ведуть Реєстр обліку наданих платних послуг, форма якого наведена в додатку.

13. Кошти, що надійшли від надання платних послуг, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, спрямовуються до спеціального фонду Державного бюджету України і використовуються відповідно до бюджетного законодавства.

Використання коштів, отриманих за надання відділами державної реєстрації актів цивільного стану платних послуг, здійснюється за погодженням з начальниками реєстраційних служб головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі та керівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційних служб цих управлінь юстиції.

14. Повернення коштів за ненадані платні послуги здійснюється за письмовою заявою особи на підставі пред’явленого заявником платіжного документа (квитанція, платіжне доручення).

15. Від оплати платних послуг звільняються особи, які користуються пільгами щодо сплати державного мита, визначені пунктом 18 частини першої статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 N 7-93 "Про державне мито".

Директор Департаменту у справах
цивільного стану громадян

В.В.Кунда

 

Директор Фінансово-господарського
департаменту

С.І.Мудрий

 

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325