Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

З моменту створення комісії кількість успішних повернень захопленого рейдерами майна збільшилася у 12 разів», - Павло Мороз

02.08.2016

Сьогодні у ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Боротьба з рейдерством. Роль та значення Міністерства юстиції» за участі заступника Міністра юстиції Павла Мороза.

Істерія навколо рейдерських захоплень перебільшена. «Хвилі рейдерських захоплень» про яку говорять в ЗМІ – немає. Мін’юст самостійно почав публічно говорити про проблему рейдерства в Україні. Міністерство юстиції відкрите, бо має реальний інструмент протидії незаконним захопленням – Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

«Після створення Комісії ми перші, хто почав говорити про проблему рейдерства відкрито та публічно. Тому виникла ілюзія, що захоплень побільшало. Насправді проблема носить системний характер ще з 90-х років. Мін’юст прикладає максимум зусиль для її комплексного вирішення. Зазначу, що успішно», - підкреслив Павло Мороз.

Сьогодні було представлено два випадки повернення незаконно захопленого майна. До Міністерства юстиції звернулися зі скаргами компанії «NovusУкраїна» та «UNIQA Real Estate». Мін’юст відмінив незаконні реєстраційні дії та врятував активи бізнесу від рейдерського захоплення. Цікавий факт - порушення були здійснені одним і тим самим реєстратором! Міністерство юстиції анулювало доступ до Реєстру для реєстратора-порушника. 

Статистично кількість захоплень не зросла, а навпаки зменшилася. У 2015 році – 90% рейдерських захоплень завершувалося успіхом. На сьогодні Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка функціонує з початку 2016 року, по суті розглянула майже 250 скарг, задовільнила близько 150. Тобто, повернуло майно законним власникам у 150 випадках. За неофіційними даними, за 2015 рік відбулося 3000 рейдерських захоплень, 2700 з яких закінчилися успіхом.

Комісія – ефективний інструмент у боротьбі з рейдерством, але для повного подолання проблеми Міністерство юстиції ініціює комплексний підхід до вирішення питання. Створюємо робочу групу, до якої залучаємо Національну поліцію, НАБУ та Міністерство внутрішніх справ.

Наразі Мін’юст працює над законопроектом, яким плануємо звузити принцип екстериторіальності та посилити кримінальну відповідальність за рейдерство. Рейдер – це злочинець, що повинен відбувати реальне покарання. Відповідати мають усі: заявник, особа, яка подає неправдиві документи реєстратору та державний реєстратор. Це буде ефективна превентивна норма.

«Як тільки декілька реєстраторів-рейдерів почнуть відбувати покарання у місцях позбавлення волі,  кількість бажаючих вступати у змову зі злочинцями різко зменшиться», - резюмував Павло Мороз.

Представники бізнес асоціацій високо оцінили роботу Комісії та пообіцяли і надалі співпрацювати у площині боротьби з рейдерством.

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325