Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Інформаційні агентства як суб’єкти інформаційної діяльності

Загальна інформація

Інформаційні агентства - це зареєстровані як юридичні особи суб’єкти інформаційної діяльності, що діють з метою надання інформаційних послуг.

Представництво інформаційного агентства в Україні – це зареєстроване в Україні відповідно до чинного законодавства як суб’єкт інформаційної діяльності будь-яка установа (бюро, представництво, корпункт тощо), що представляє в Україні державне або недержавне інформаційне агентство, зареєстроване як юридична особа згідно з чинним законодавством відповідної країни, і яке здійснює свою діяльність в Україні у сфері інформації відповідно до Закону України "Про інформацію" та Закону України "Про інформаційні агентства".

Інформаційні агентства згідно з чинним законодавством України поширюють свою продукцію державною, а також іншими мовами, дотримуючи загальновизнаних етично-моральних норм слововживання.

Установчі документи, складені іноземною мовою, подаються для державної реєстрації інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності разом з їх перекладом на українську мову, засвідчені в установленому порядку.

Законодавчі акти, що регулюють порядок державної реєстрації інформаційних агентств

Державна реєстрація інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності інформаційних агентств проводиться Державною реєстраційною службою України.

Порядок державної реєстрації інформаційних агентств регулюється:

Право на заснування інформаційного агентства

Право на заснування інформаційного агентства в Україні належить громадянам та юридичним особам України. Іноземці та іноземні юридичні особи мають право бути співзасновниками інформаційних агентств України.

Державній реєстрації підлягають усі інформаційні агентства та представництва інформаційних агентств, що засновуються або діють в Україні.

Державна реєстрація представництв іноземних інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності здійснюється після акредитації їх кореспондентів у Міністерстві закордонних справ.

Зразок заяви про державну реєстрацію інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності

Згідно із Законом "Про інформаційні агентства" прошу(симо) зареєструвати (перереєструвати у зв’язку із зміною назви, сфери розповсюдження інформаційної продукції, засновників (складу співзасновників), основних положень статутних документів) інформаційне агентство або представництво іноземного інформаційного агентства.

Повідомляємо необхідні дані:

1.Засновник (співзасновник): (засновник – фізична особа наводить прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, місце проживання, номери засобів зв’язку; юридична особа наводить повне найменування, місцезнаходження, номери засобів зв’язку, назва банківської установи, в якій відкриті рахунки, та номери рахунків, громадянин України або іншої держави наводить паспорті дані, дані про громадянство.

2.Повне найменування та скорочена назва інформаційного агентства.

3. Вид інформаційного агентства та його організаційно-правова форма, ідентифікаційний код Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.

4.Передбачувана сфера розповсюдження інформаційної продукції (місцева, регіональна, національна, національна та зарубіжна, зарубіжна).

5.Мови, якими буде розповсюджуватися інформаційна продукція.

6.Програмна мета та основні напрями діяльності інформаційного агентства.

7.Джерела фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності інформаційного агентства.

8.Місцезнаходження інформаційного агентства.

Заява подається державною мовою у друкованому вигляді на аркуші формату А4 за підписом засновників (співзасновників) або уповноважених ними осіб (для засновників – юридичних осіб підписи уповноважених осіб засвідчуються печаткою).

Строки державної реєстрації

Заява розглядається у семиденний термін з дня її одержання.

За результатами розгляду заяви приймається одне з таких рішень:

  • про державну реєстрацію (перереєстрацію) інформагентства;
  • про відмову в державній реєстрації (перереєстрацію) інформагентства;
  • про видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію інформагентства;
  • про відмову у видачі дубліката свідоцтва про державну реєстрацію інформагентства.

У разі виявлення в заяві відсутності (неточного або неправильного зазначення) відомостей Мін’юст може письмово повідомити про це засновника (співзасновників) у межах строку, установленого в пункті 2.5 Положення.

Відмова в державній реєстрації інформагентства

Відмова в державній реєстрації інформагентства можлива виключно з підстав, установлених статтею 14 Законом України "Про інформаційні агентства", якщо:

    назва інформаційного агентства, його програмна мета, основні цілі та напрями діяльності суперечать статтям 2, 3 Закону;
  • Укрдержреєстром уже зареєстровано інше інформаційне агентство з тією самою назвою;
  • заяву подано до закінчення року з дня набрання законної сили рішенням суду про припинення діяльності цього інформаційного агентства.

Сплата збору за державну реєстрацію

Після оформлення Укрдержреєстром рішень та сплати збору за державну реєстрацію заявникові видається свідоцтво встановленого Постановою зразка.

Згідно зі статтею 15 Закону України «Про інформаційні агентства» та постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1287 «Про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств та розміри реєстраційних зборів» свідоцтво про державну реєстрацію інформаційного агентства як суб'єкта інформаційної діяльності видається після сплати співзасновниками реєстраційного збору.

Для зарахування коштів за кодом класифікації доходів бюджету 22012500 відкрито рахунок в УДКСУ у Дніпровському районі міста Києва:

банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві;

код банку отримувача: 820019;

одержувач коштів: УК у Дніпровському районі м. Києва;

код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38012871;

рахунок отримувача: 31115028733005;

Призначення платежу: за державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації … (назва).

Реєстраційний збір справляється у розмірах, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. N 1287.

За державну реєстрацію інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності установлений збір у таких розмірах:

а) за проведення державної реєстрації інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності - 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

б) за проведення державної реєстрації інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності, заснованого за участю громадян та/або юридичних осіб інших держав, а також юридичних осіб України, у статутному фонді яких є іноземний капітал, - 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Збір за перереєстрацію інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності чи видачу дубліката свідоцтва

У разі перереєстрації інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності за видачу свідоцтва справляється збір у розмірі 50 відсотків установленого реєстраційного збору.

За видачу дубліката свідоцтва про державну реєстрацію інформаційного агентства як суб’єкта інформаційної діяльності справляється збір у розмірі 20 відсотків установленого реєстраційного збору.

Видача свідоцтв.

Видача свідоцтв про державну реєстрацію здійснюється щосереди з 10.00 до 17.00 (перерва з 13.00 до 14.00) та щоп`ятниці з 10:00 до 13:00 у приміщенні Державної реєстраційної служби України (перший поверх) за адресою: м.Київ, вул. Марини Раскової, 15.

Довідки за телефоном:

(044) 233-65-08

Відділ правової експертизи документів друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Управління реєстрації громадських формувань, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325