Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

У зв’язку з надходженням звернень громадян щодо надання платних послуг відділами державної реєстрації актів цивільного стану Міністерство юстиції інформує про наступне.

Повноваження щодо проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, визначені Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", відділи державної реєстрації здійснюють безоплатно, за винятком сплати державного мита у встановлених законодавством випадках.

Надання платних послуг, перелік яких визначений постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1168 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану», здійснюється виключно на бажання та за письмовою заявою фізичної особи.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язаний попередньо повідомити про вартість платної послуги. Нав’язування платних послуг не допускається. Оплата наданих платних послуг здійснюється в безготівковій формі.