Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Мін’юст створює комфортні умови для ведення бізнесу в Україні

24.05.2016

Сьогодні відбулася зустріч заступника Міністра з питань державної реєстрації  Павла Мороза та заступника Міністра з питань виконавчої служби Сергія Шкляра з членами Європейської Бізнес Асоціації. Круглий стіл було присвячено реформі систем державної реєстрації  та примусового виконання рішень.

Мін'юст розуміє, що створення комфортних умов для ведення бізнесу в Україні сприятиме притоку інвестицій, а відповідно - покращуватиме рівень життя пересічного громадянина.

Нагадуємо, що з 1 травня Міністерство юстиції остаточно передало реєстрацію бізнесу та нерухомості.

«Це дозволило у 5 разів збільшити кількість реєстраторів, а відповідно – створити умови здорової конкуренції. Сьогодні якщо Вас не влаштовує один реєстратор, то Ви маєте право піти до іншого, що прискорює та покращує процес отримання адміністративних послуг», - зазначив Павло Мороз.

Міністерство юстиції залишило за собою функцію контролю, що реалізується через діяльність комісій з розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

«Завжди існує вірогідність помилки. Ми не можемо виключити зловживань. Рейдерство- це нічого нового, ця практика існує у багатьох країнах світу. Підкреслюю, що Мін’юст сьогодні  відміняє незаконну реєстраційну дію фактично миттєво», - наголосив Павло Мороз.

З січня місяця Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації отримала 600 клопотань скаржників та задовольнила майже 70.  За словами заступника Міністра, це реальний порятунок від рейдерства та виграний час для заявника, адже Комісія розглядає клопотання за 30 днів, а суд - від декількох місяців до року.

«Для того, щоб зрозуміти реєстраційна дія була вчинена законно чи ні, ми ставимо себе на місце реєстратора. Члени комісії вивчають пакет документів та приходять до висновку - чи можна здійснити цю дію, у рамках закону. Якщо ж наша відповідь –ні, то рішення буде відміненим », - резюмував Павло Мороз.

Сергій Шкляр наголосив на тому, що передбачається комплексне реформування системи примусового виконання рішень шляхом запровадження інституту приватних виконавців разом з державними виконавцями, а також удосконалення процесуального законодавства, яке регламентує процедуру виконавчого провадження.

«Запровадження змішаної системи примусового виконання рішень створить здорове конкурентне середовище у цій сфері, що підвищить ефективність виконання», - підкреслив Сергій Шкляр.

Також, заступник Міністра юстиції підняв проблемне питання винагороди праці державних виконанців.

«Сьогодні є проблеми, котрі потрібно вирішувати. Нам не вистачає людей для укомплектування штату. Причина – винагорода за працю. Cередня зарплата виконавця – це 2400 гривень», - зазначив Сергій Шкляр.

Нова система мотивації праці приватних та державних виконавців, відповідно до якої оплата праці залежатиме безпосередньо від ефективності виконання рішень, вочевидь сприятиме підвищенню продуктивності їх діяльності

«Переконаний, після завершення реформи , у сфері виконавчого провадження ми будемо провідною країною у Європі», - резюмував Сергій Шкляр.

Мін'юст - агент реформ у Кабміні. Ми продовжуємо змінювати систему!

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325