Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Сьогодні заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз та заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов взяли участь у VIII Щорічній конференції корпоративних юристів.

22.04.2016

Головною темою виступу Павла Мороза стала робота Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

 «На сьогодні ми отримали понад 300 скарг на дії реєстраторів. Мін’юстом вже розглянуто понад 120 скарг, майже 30 з яких було задоволено. Варто зазначити, що це не просто цифри. Це порятунок майже 30 заявників, чиї права були порушені справжніми рейдерами», - сказав заступник Міністра юстиції.

 Павло Мороз наголосив на тому, що основними завданнями Комісії є забезпечення ефективного і швидкого розгляду скарг та захисту порушених прав громадян та юридичних осіб. Заявник, який вважає, що його право порушено незаконними діями або бездіяльністю державного реєстратора може звернутися як до суду, так і до Міністерства юстиції.

 «Головна відмінність між комісією та судом полягає у тому, що Комісія опрацьовує скаргу за 30 днів. У судах подібні справи затягуються на термін від 6 місяців до кількох років. Ще одна перевага - при зверненні до Комісії не потрібно сплачувати реєстраційний збір», - сказав Павло Мороз

 Було зазначено, що скарги розглядаються  колегіально - це мінімум 6 членів Комісії, до складу якої входять представники різних департаментів Мін’юсту. Даний факт унеможливлює корупцію та вплив на прийняття рішень.

 Також, заступник Міністра розповів про передачу функцій реєстрації від Мін’юсту до нотаріусів.

 «30 квітня – це день, коли Мін’юст повністю віддасть функції в сфері реєстрації бізнесу та нерухомості», - зазначив він.

 Сергій Петухов презентував думку регуляторних органів щодо скасування Господарського кодексу.

  «Державні регулятори, які безпосередньо застосовують Господарський кодекс, наголошують на тому, що положення Господарського кодексу дублюють норми профільних законів та часто суперечать їм, мають термінологічні розбіжності з іншими актами, а також посилання на норми законодавства, яке вже не функціонує», - зазначив він.

 Саме тому, заступник Міністра юстиції наголосив на необхідності вироблення нового підходу до регулювання комерційних відносин, який би забезпечив визначеність правозастосування для всіх: суддів, юристів, бізнесу.

 

 

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325