Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Аграрні розписки – шанс для представників малого та середнього агробізнесу залучити кошти

20.05.2016

З 16 травня триває робоча поїздка заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павла Мороза та заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергія Шкляра до Бразилії.

Метою візиту є ознайомлення з досвідом впровадження аграрних розписок та дослідження законодавчої бази, яка регулює відносини у сфері їх застосування.

Аграрні розписки – це  інструмент простіший та доступніший, у порівнянні з банківським кредитуванням. Це надійний документ, що фіксує зобов'язання боржника здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору в обмін на отримані фінанси чи інші послуги.

 «Аграрні розписки – це реальний шанс для малих та середніх представників українського агробізнесу залучити такі необхідні кошти. Досвід Бразилії це доводить», - зазначив Сергій Шкляр.

«Заставою у документі є майбутній врожай, що дозволяє користуватися цим механізмом фактично кожному представнику агропромислового комплексу. Предмет застави може бути застрахованим як позичальником, так і кредитором, що буде гарантувати виконання зобов’язань за розпискою», - додав Павло Мороз

Наразі умови кредитування для представників сільського господарства України є непосильними, така ж ситуація була у Бразилії 20 років тому. Завдяки впровадженню системи аграрних розписок у 1994 році, представники агробізнесу змогли значно покращити розвиток галузі та вивести її на якісно новий рівень.

У ході візиту заступники Міністра юстиції зустрілися з нотаріусами, суддями та нотаріусами. Відбулася поїздка на фермерські господарства, Павло Мороз та Сергій Шкляр поспілкувалися з представниками місцевого агропромислового комплексу, обговорили недоліки та переваги системи аграрних розписок.

«Хороші ініціативи мають бути не лише на папері, їх потрібно втілювати у життя. Бразилія довела, що ця система дійсно працює. Я підкреслюю, що ми не просто хочемо перейняти досвід. Ми його проаналізуємо, вдосконалимо та адаптуємо. Україна має отримувати найкраще» - резюмував Павло Мороз.