Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Аграрні розписки – шанс для представників малого та середнього агробізнесу залучити кошти

20.05.2016

З 16 травня триває робоча поїздка заступника Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павла Мороза та заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергія Шкляра до Бразилії.

Метою візиту є ознайомлення з досвідом впровадження аграрних розписок та дослідження законодавчої бази, яка регулює відносини у сфері їх застосування.

Аграрні розписки – це  інструмент простіший та доступніший, у порівнянні з банківським кредитуванням. Це надійний документ, що фіксує зобов'язання боржника здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору в обмін на отримані фінанси чи інші послуги.

 «Аграрні розписки – це реальний шанс для малих та середніх представників українського агробізнесу залучити такі необхідні кошти. Досвід Бразилії це доводить», - зазначив Сергій Шкляр.

«Заставою у документі є майбутній врожай, що дозволяє користуватися цим механізмом фактично кожному представнику агропромислового комплексу. Предмет застави може бути застрахованим як позичальником, так і кредитором, що буде гарантувати виконання зобов’язань за розпискою», - додав Павло Мороз

Наразі умови кредитування для представників сільського господарства України є непосильними, така ж ситуація була у Бразилії 20 років тому. Завдяки впровадженню системи аграрних розписок у 1994 році, представники агробізнесу змогли значно покращити розвиток галузі та вивести її на якісно новий рівень.

У ході візиту заступники Міністра юстиції зустрілися з нотаріусами, суддями та нотаріусами. Відбулася поїздка на фермерські господарства, Павло Мороз та Сергій Шкляр поспілкувалися з представниками місцевого агропромислового комплексу, обговорили недоліки та переваги системи аграрних розписок.

«Хороші ініціативи мають бути не лише на папері, їх потрібно втілювати у життя. Бразилія довела, що ця система дійсно працює. Я підкреслюю, що ми не просто хочемо перейняти досвід. Ми його проаналізуємо, вдосконалимо та адаптуємо. Україна має отримувати найкраще» - резюмував Павло Мороз. 

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325