Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Децентралізація та демонополізація – одні з пріоритетних напрямків Мін`юсту

21.06.2016

Сьогодні заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз виступив на XII Українському муніципальному форумі.

Децентралізація та демонополізація - одні з пріоритетних напрямків Міністерства юстиції. Наразі Мін'юст підводить підсумки реформи у сфері реєстрації нерухомості та бізнесу. Відбулася передача повноважень  органам місцевого самоврядування, нотаріусам та акредитованих суб`єктам.

«До реформи реєстрацію бізнесу та нерухомості здійснювали 529 територіальних органи Міністерства, сьогодні – це понад  900 органів місцевого самоврядування у сфері нерухомості та понад 700 у сфері бізнесу. Варто підкреслити, що реєстрацією займаються  6500 тисяч нотаріусів та більше 70 акредитованих суб`єктів », - прокоментував заступник Міністра юстиції.

Результатом реформи є повна відсутність черг  та передумов для хабарництва. Громадяни отримують якісні адміністративні послуги. Надходять кошти до місцевих бюджетів.

«Разом з функціями ми передали фінансовий потік з Києва на місця. Сьогодні гроші, сплачені за послуги реєстратора, повертаються до місцевої громади: у вигляді садочків, шкіл, доріг та інших соціальних благ», - зазначив Павло Мороз.

Наступний крок Міністерства юстиції  –це  децентралізація у сфері реєстрації актів цивільного стану громадян. Повноваження будуть передані місцевим органам влади, акредитованим суб`єктам та, можливо,  нотаріусам.

Розглядається можливість впровадження інституту приватного реєстратора.

Міністерством юстиції планується нова послуга: реєстрація та розірвання шлюбу за одну годину. Для населення – це новий зручний сервіс.  Для місцевих бюджетів – збільшення надходжень, так як послуга буде платною.

Нагадаємо, вже сьогодні заяву на реєстрацію шлюбу можна подати в режимі он-лайн, скориставшись Кабінетом електронних сервісів Мін`юсту.

Міністерство юстиції продовжує крокувати шляхом ефективних реформ!

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325