Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Децентралізація та демонополізація – одні з пріоритетних напрямків Мін`юсту

21.06.2016

Сьогодні заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз виступив на XII Українському муніципальному форумі.

Децентралізація та демонополізація - одні з пріоритетних напрямків Міністерства юстиції. Наразі Мін'юст підводить підсумки реформи у сфері реєстрації нерухомості та бізнесу. Відбулася передача повноважень  органам місцевого самоврядування, нотаріусам та акредитованих суб`єктам.

«До реформи реєстрацію бізнесу та нерухомості здійснювали 529 територіальних органи Міністерства, сьогодні – це понад  900 органів місцевого самоврядування у сфері нерухомості та понад 700 у сфері бізнесу. Варто підкреслити, що реєстрацією займаються  6500 тисяч нотаріусів та більше 70 акредитованих суб`єктів », - прокоментував заступник Міністра юстиції.

Результатом реформи є повна відсутність черг  та передумов для хабарництва. Громадяни отримують якісні адміністративні послуги. Надходять кошти до місцевих бюджетів.

«Разом з функціями ми передали фінансовий потік з Києва на місця. Сьогодні гроші, сплачені за послуги реєстратора, повертаються до місцевої громади: у вигляді садочків, шкіл, доріг та інших соціальних благ», - зазначив Павло Мороз.

Наступний крок Міністерства юстиції  –це  децентралізація у сфері реєстрації актів цивільного стану громадян. Повноваження будуть передані місцевим органам влади, акредитованим суб`єктам та, можливо,  нотаріусам.

Розглядається можливість впровадження інституту приватного реєстратора.

Міністерством юстиції планується нова послуга: реєстрація та розірвання шлюбу за одну годину. Для населення – це новий зручний сервіс.  Для місцевих бюджетів – збільшення надходжень, так як послуга буде платною.

Нагадаємо, вже сьогодні заяву на реєстрацію шлюбу можна подати в режимі он-лайн, скориставшись Кабінетом електронних сервісів Мін`юсту.

Міністерство юстиції продовжує крокувати шляхом ефективних реформ!