Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Мін’юст після запровадження реформи системи державної реєстрації отримує втричі менше скарг на дії реєстраторів, - Павло Мороз

01.06.2016

З початку цього року Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації отримала лише 700 звернень від громадян. В річному розрізі цей показник утричі менший за минулорічний, у 2015 громадяни скаржилися до органів Міністерства майже 5000 разів.

Про це сьогодні під час зустрічі з представниками Американської торгівельної палати повідомив заступник Міністра юстиції Павло Мороз.

«У зв’язку з реформою кількість скарг на дії державних реєстраторів значно скоротилася. Хочу зазначити, що левова частка ось цих 700 скарг стосується  роботи реєстраторів органів Міністерства юстиції, котрі були ліквідовані», -  зазначив заступник Міністра юстиції.

 На сьогодні Комісія задовільнила майже 100 скарг. Це не просто відмінені рішення, а порятунок активів реальних власників від зазіхань сторонніх осіб.

«Вже заблоковано доступ до реєстрів  нотаріусам, які здійснили грубі помилки при здійсненні реєстраційних дій, що згодом було відмінено», - наголосив Павло Мороз.

На його переконання, завдяки діяльності Комісії Мін’юст може швидко вирішити проблему з рейдерством та скоротити кількість реєстраторів, які потенційно можуть бути причетні до захоплень.

Заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр у свою чергу поінформував присутніх про те, що найближчим часом Парламент має прийняти низку законодавчих актів, які запустять реформу системи виконання судових рішень та запровадять в Україні інститут приватних виконавців.

«Президент у рамках судової реформи подав як невідкладні законопроекти, які забезпечать реформу виконавчої служби. Нині вже пройдено перше читання, внесені депутатські правки, і в цей четвер ми сподіваємося підготовлені закони будуть прийняті, і ми запустимо зміни у сфері виконання судових та інших рішень», - зауважив він.

Він також повідомив, що в четвер парламент має в першому читанні розглянути Закон про електронні арешти, який докорінно змінить систему накладення арештів на банківські рахунки. Якщо зараз ця процедура займає кілька тижнів, то після прийняття закону вона займе не більше 1 дня. При цьому, повністю буде виключено людський фактор і можливості корупційного впливу.

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325