Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Мін’юст вручив «ключ» від реєстрів працівникам Васильківського ЦНАПУ

10.05.2016

Сьогодні у Центрі надання адмін. послуг міста Васильків Міністерство юстиції презентувало передачу функції реєстрації бізнесу та прав на нерухоме майно та їх обтяжень на місця.

«З грудня минулого року у рамках програми децентралізації Мін’юст почав передавати функції державної реєстрації спочатку нотаріусам, потім райдержадміністраціям, місцевим органам влади та акредитованим суб’єктам. Процес передачі функцій остаточно завершився 30 квітня цього року. Тобто, з 1 травня Міністерство юстиції більше не здійснює жодних реєстраційних дій у сфері нерухомості та бізнесу», - зазначив заступник Міністра юстиції Павло Мороз.

За його словами, однією з головних причин проведення даної реформи було бажання побороти корупцію в цій сфері.

«Передавши ці функції, ми забезпечили конкурентне середовище між суб’єктами державної реєстрації. Громадянам більше не треба сплачувати хабарі чи стояти в безкінечних чергах», - зазначив він.

Павло Мороз також повідомив: реєстраційний збір чітко встановлений законом. Більше того, сплачені громадянами кошти йдуть до місцевого бюджету і повертаються їм же у вигляді соціальних благ. Громада може їх витратити на школи, дитячі садки, ремонт доріг чи забезпечення інших потреб.

«Ми сподіваємося, що цей ЦНАП стане зразковим і ми не отримаємо жодної скарги на дії місцевих державних реєстраторів», - додав Павло Мороз.

Голова Київської обласної держадміністрації Максим Мельничук зауважив, що відкриття нових центрів значно покращить якість обслуговування.

«Ми є свідками безпрецедентної акції, коли міська, районна та обласна влада, а також представники Міністерства юстиції відкривають новий центр з надання адміністративних послуг на новому якісному рівні. Все проходить прозоро у відкритому приміщенні, де немає можливості проведення прихованої  корупційної діяльності. В майбутньому ми плануємо розширити спектр послуг. А найголовніше – це приклад децентралізації і управління місцевими громадами, управління місцевим бюджетом, який наповнюється за рахунок таких проектів», - зазначив очільник КОДА.

Він також зауважив, що нині багато сервісів також можна отримати он-лайн.

«Це ті кроки, які ведуть нас до європейських стандартів цивілізованого життя», - сказав Максим Мельничук.

За словами Першого заступника голови Київської ОДА Льва Парцхаладзе, по телевізору багато розповідаються про боротьбу з корупцією у найвищих ешелонах влади, однак мало уваги приділяють побутовій корупції.

«Скажу чесно, наймасовіша і найважча корупція – це побутова корупція. Адже лише у Київській області щорічно здійснюється більше мільйона реєстрацій. І при держорганах завжди були фірми-посередники, які за окрему плату допомагали швидко оформити необхідні документи. Ми спростили життя громадянам, відкриваючи такі центри, де можна швидко отримати послугу, офіційно сплативши за це кошти», - наголосив перший заступник голови КОДА.

На цьому в області не збираються зупинятися. За словами Льва Парцхалазе, вже незабаром мають відкрити новий обласний сервіс-центр «Готово!».

«Хочу подякувати Мін’юсту та Павлу Петренку за проведену реформу,та прийняття законів, які запровадили новації, що полегшують життя громадянам», - додав він.

Павло Мороз вручив символічний ключ від реєстрів керівнику Центрі надання адміністративних послуг м. Василькова Тетяні Гайдаєнко.

За словами керівниці ЦНАП, нині тут надається 32 адміністративні послуги. 17 з них – це послуги міської ради та 13 – виконавчих органів.

При цьому вона зазначила, що вже в центрі відчувають вплив прийнятих новел, зокрема запровадженого принципу екстериторіальності.

«До нас звертаються громадяни з інших районів області – Макарівського, Києво-Святошинського, міста Біла Церква», - поінформувала присутніх Тетяна Гайдаєнко.

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325