Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Мін’юст вручив «ключ» від реєстрів працівникам Васильківського ЦНАПУ

10.05.2016

Сьогодні у Центрі надання адмін. послуг міста Васильків Міністерство юстиції презентувало передачу функції реєстрації бізнесу та прав на нерухоме майно та їх обтяжень на місця.

«З грудня минулого року у рамках програми децентралізації Мін’юст почав передавати функції державної реєстрації спочатку нотаріусам, потім райдержадміністраціям, місцевим органам влади та акредитованим суб’єктам. Процес передачі функцій остаточно завершився 30 квітня цього року. Тобто, з 1 травня Міністерство юстиції більше не здійснює жодних реєстраційних дій у сфері нерухомості та бізнесу», - зазначив заступник Міністра юстиції Павло Мороз.

За його словами, однією з головних причин проведення даної реформи було бажання побороти корупцію в цій сфері.

«Передавши ці функції, ми забезпечили конкурентне середовище між суб’єктами державної реєстрації. Громадянам більше не треба сплачувати хабарі чи стояти в безкінечних чергах», - зазначив він.

Павло Мороз також повідомив: реєстраційний збір чітко встановлений законом. Більше того, сплачені громадянами кошти йдуть до місцевого бюджету і повертаються їм же у вигляді соціальних благ. Громада може їх витратити на школи, дитячі садки, ремонт доріг чи забезпечення інших потреб.

«Ми сподіваємося, що цей ЦНАП стане зразковим і ми не отримаємо жодної скарги на дії місцевих державних реєстраторів», - додав Павло Мороз.

Голова Київської обласної держадміністрації Максим Мельничук зауважив, що відкриття нових центрів значно покращить якість обслуговування.

«Ми є свідками безпрецедентної акції, коли міська, районна та обласна влада, а також представники Міністерства юстиції відкривають новий центр з надання адміністративних послуг на новому якісному рівні. Все проходить прозоро у відкритому приміщенні, де немає можливості проведення прихованої  корупційної діяльності. В майбутньому ми плануємо розширити спектр послуг. А найголовніше – це приклад децентралізації і управління місцевими громадами, управління місцевим бюджетом, який наповнюється за рахунок таких проектів», - зазначив очільник КОДА.

Він також зауважив, що нині багато сервісів також можна отримати он-лайн.

«Це ті кроки, які ведуть нас до європейських стандартів цивілізованого життя», - сказав Максим Мельничук.

За словами Першого заступника голови Київської ОДА Льва Парцхаладзе, по телевізору багато розповідаються про боротьбу з корупцією у найвищих ешелонах влади, однак мало уваги приділяють побутовій корупції.

«Скажу чесно, наймасовіша і найважча корупція – це побутова корупція. Адже лише у Київській області щорічно здійснюється більше мільйона реєстрацій. І при держорганах завжди були фірми-посередники, які за окрему плату допомагали швидко оформити необхідні документи. Ми спростили життя громадянам, відкриваючи такі центри, де можна швидко отримати послугу, офіційно сплативши за це кошти», - наголосив перший заступник голови КОДА.

На цьому в області не збираються зупинятися. За словами Льва Парцхалазе, вже незабаром мають відкрити новий обласний сервіс-центр «Готово!».

«Хочу подякувати Мін’юсту та Павлу Петренку за проведену реформу,та прийняття законів, які запровадили новації, що полегшують життя громадянам», - додав він.

Павло Мороз вручив символічний ключ від реєстрів керівнику Центрі надання адміністративних послуг м. Василькова Тетяні Гайдаєнко.

За словами керівниці ЦНАП, нині тут надається 32 адміністративні послуги. 17 з них – це послуги міської ради та 13 – виконавчих органів.

При цьому вона зазначила, що вже в центрі відчувають вплив прийнятих новел, зокрема запровадженого принципу екстериторіальності.

«До нас звертаються громадяни з інших районів області – Макарівського, Києво-Святошинського, міста Біла Церква», - поінформувала присутніх Тетяна Гайдаєнко.