Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Нотаріуси з початку року вчинили понад 300 тисяч реєстраційних дій, - Павло Мороз

05.04.2016

За три місяці цього року нотаріуси, які в грудні минулого року отримали право надавати послуги з реєстрації майна та бізнесу вчинили понад 300 тис. реєстраційних дій. Про це сьогодні в ході круглого столу на тему «Проблемні питання застосування нотаріусами законодавства у сферах державної реєстрації» повідомив заступник Міністра юстиції Павло Мороз.

«Починаючи з 1 січня понад 300 тисяч реєстраційних дій були вчинені нотаріусами. Окрім того, на даний момент понад 6,5 тис. нотаріусів вже підключилися до наших реєстрів. Ми впевнені, що громадяни і бізнес у нормальних руках і отримують якісний сервіс», - зазначив заступник Міністра юстиції.

За його словами, нотаріуси не просто так стали першими, хто отримав додаткові повноваження. НА його переконання – це фахова спільнота, яка працює на результат і не займається хабарництвом. 

«Ми усвідомлюємо, що реєстраційні функції є новими для нотаріусів. Тож не дивно, що у нотаріусів виникають певні практичні питання і питання технічного характеру. У нас має бути довіра один до одного. З нашого боку ми довірили вам цю дуже важливу функцію. А ви повинні довіряти нам як структурі, яка намагається зробити абсолютно все, щоб ви ці функції виконували максимально зручно для користувачів», - наголосив Павло Мороз.

Він також з розумінням зауважив, що на перших етапах нові реєстратори можуть робити помилки. Тому на базі Мін’юсту створено комісію з розгляду скарг на дії державних реєстраторів.

«Лише 10% з цих скарг стосуються роботи нотаріусів. При цьому більшість з них не мають під собою підстав. Сподіваюся, що завдяки спільній роботі нам вдасться знизити кількість невдоволених клієнтів до нуля», - додав він.

За словами заступника Міністра юстиції Оксани Іванченко, протягом останніх місяців Кабмін та Мін’юст ухвалили низку нормативно-правових актів, які забезпечують розвиток прийнятих в минулому році реєстраційних законів. 

«Минув третій місяць з дати набрання чинності двома нашими профільними законами. Нині ми обговорюємо проблеми, з якими ви стикаєтеся вже як повноцінні державні реєстратори. Ми намагаємося акумулювати та систематизувати питання і проблеми, з якими в ході повсякденної діяльності зустрічаються нотаріуси. Ми прагнемо почути проблеми, які потребують врегулювання на законодавчому рівні», - зазначила Оксана Іванченко.

Директор департаменту з питань нотаріату Мін’юсту Олена Мартинюк зі свого боку повідомила, що нотаріуси дуже гарно почали перебирати на себе функції у сфері реєстрації. 

«Порівняно з державними реєстраторами з 1 січня нотаріуси перейняли на себе вже 45% первинної реєстрації на новосформовані об’єкти нерухомості. Це говорить про те, що нотаріуси взялися гарно і почали працювати. Це дуже добре для населення, адже для них з’явилися безліч суб’єктів, які можуть надати їм гарну послугу», - зауважила вона. 

У свою чергу заступник директора департаменту державної реєстрації Віталій Гайдук звернув увагу нотаріусів на те, що у сфері реєстрації запроваджено принцип екстериторіальності.

«У нас запроваджено принцип екстериторіальності в сфері державної реєстрації. Не залежно від того, в якому регіоні зареєстрована особа, яка звертається для реєстрації бізнесу, не має ніяких перешкод прийняти ці документи, зареєструвати юридичну або фізичну особі підприємця, внести відповідний запис в реєстр», - зауважив він.

Єдиною додатковою дією, яку при цьому доведеться зробити нотаріусам, протягом 3 днів надіслати документи по місцю реєстрації бізнесу, де буде перебувати реєстраційна справа.

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325