Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Відбулося засідання робочої групи щодо концепції децентралізації в сфері державної реєстрації актів цивільного стану

10.06.2016

Після успішного завершення реформи реєстрації нерухомості та бізнесу ми переходимо до наступної. Цього разу – реформи у сфері реєстрації актів цивільного стану громадян», - Павло Мороз

«Після успішного завершення реформи реєстрації нерухомості та бізнесу ми переходимо до наступної. Цього разу – реформи у сфері реєстрації актів цивільного стану громадян», - Павло Мороз

Відбулося  засідання новоствореної робочої групи щодо концепції децентралізації в сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Міністерство юстиції продовжує рухатися у напрямку децентралізації та європеїзації.

«Стара радянська система вимагає змін. Ми повинні привести її у відповідність з найкращою світовою практикою», - зазначив заступник Міністра юстиції.

Павло Мороз підкреслив, що дана реформа дозволить нашим громадянам реєструвати свої відносини у максимально короткі строки. Міністерство юстиції запровадить принцип екстериторіальності, щоб цивільний стан кожен бажаючий міг зафіксувати незалежно від місця проживання. Передбачається подання заяви у електронній формі, що спростить і пришвидшить процес.

Була розглянута можливість передачі функцій реєстрації актів цивільного стану від Міністерства юстиції до органів місцевого самоврядування та, можливо, нотаріусів. Головна ціль таких змін - якісне покращення рівня адміністративних послуг.

Впровадження даної реформи дозволить наблизити послуги до пересічного українця, скоротити черги у відділах державної реєстрації актів цивільного стану, подавати заяви через мережу Інтернет та створити можливість оплачувати послуги у режимі он-лайн.

«При розробці концепції даної реформи ми вивчатимемо досвід провідних країн світу та будемо переймати найкращі ідеї. Ми прагнемо розробити максимально практичну та комфортну систему для наших громадян», - підсумував Павло Мороз.