Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Видача свідоцтва про реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові (крім зміни у разі реєстрації шлюбу). Видача свідоцтва про реєстрацію повторної зміни прізвища, імені та по батькові, не пов’язаної з реєстрацією шлюбу

 

Суб’єкт надання адміністративної послуги

Структурні підрозділи районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції  (відділи державної реєстрації актів цивільного стану) надають платну адміністративну послугу з видачі свідоцтва про реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові (крім зміни у разі реєстрації шлюбу); видачі свідоцтва про реєстрацію повторної зміни прізвища, імені та по батькові, не пов’язаної з реєстрацією шлюбу.

Категорія одержувачів адміністративної послуги

Одержувачем адміністративної послуги є громадянин України, який досяг 16-ти річного віку або 14-ти річного віку за умов, визначених статтею 295 Цивільного кодексу УкраїниСтаття 295. Право на зміну імені
1. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я.
2. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я за згодою батьків або одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері.
У разі якщо над фізичною особою, яка досягла чотирнадцяти років, встановлено піклування, зміна прізвища та (або) власного імені такої особи здійснюється за згодою піклувальника.
3. Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на зміну по батькові у разі зміни її батьком свого власного імені або виключення відомостей про нього як батька дитини з актового запису про її народження.
4. Прізвище, власне ім’я та по батькові фізичної особи можуть бути змінені у разі її усиновлення, визнання усиновлення недійсним або його скасування відповідно до закону.
5. Прізвище фізичної особи може бути змінене у разі реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу або визнання його недійсним.
6. Підставами для відмови у зміні імені є:
перебування заявника під слідством, судом, адміністративним наглядом;
наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
подання заявником неправдивих відомостей про себе.
7. Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи встановлюється Кабінетом Міністрів України.
(У редакції Закону України
 від 22.12.2006 р. N 524-V)
.

Перелік документів, необхідних для одержання адміністративної послуги

Для одержання адміністративної послуги відповідно до вимог Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 915, та Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито» одержувачем адміністративної послуги подається:

 • заява про зміну прізвища, імені та по батькові;
 • паспорт (паспортний документ);
 • свідоцтво про народження;
 • свідоцтво про шлюб, у разі перебування у шлюбі;
 • свідоцтво про розірвання шлюбу, у разі коли шлюб розірвано;
 • свідоцтва про народження дітей, у разі наявності малолітніх або неповнолітніх дітей;
 • свідоцтво про реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові батька чи матері, якщо вони були раніше змінені;
 • фотокартка;
 • документ, що підтверджує сплату державного мита за державну реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові, або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита.

У разі повторної зміни прізвища, імені та по батькові одержувачем адміністративної послуги разом з вищенаведеними документами подається:

 • свідоцтво про реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові;

У разі державної реєстрації зміни прізвища, імені та по батькові відносно фізичної особи, яка досягла 14-ти річного віку, одержувачем адміністративної послуги подається:

 • заява про зміну прізвища, імені та по батькові;
 • свідоцтво про народження;
 • довідка з місця проживання;
 • заява батьків (одного з батьків або опікуна чи піклувальника у випадках, передбачених Цивільним кодексом України);
 • документ, що підтверджує сплату державного мита за реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові, або документ, що підтверджує право на звільнення від сплати державного мита.

Одержувачем адміністративної послуги відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 «Про державне мито» сплачується державне мито:

 • за державну реєстрацію зміни прізвища, імені та по батькові у розмірі 0,3 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (5,10 грн.);
 • за державну реєстрацію повторної зміни прізвища, імені та по батькові у розмірі 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 грн.).

Від сплати державного мита згідно з Декретом звільняються такі одержувачі адміністративної послуги:

 • громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років;
 • громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
 • інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
 • інваліди I та II групи.

 

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325