Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Демократична партія України

Опис символіки (емблеми) Демократичної партії України

Символ (емблема) Демократичної партії України являє собою прямокутник з відношенням сторін 7:12 синього кольору. Вздовж коротких сторін прямокутника написи : вгорі - Україна, внизу (в два рядки) - Демократична партія. Колір написів - чорний. Посередині стилізована під гніздо карта України жовтого кольору, на гнізді стоїть лелека на одній нозі із складеними крилами білого кольору з чорним дзьобом, ногами, хвостом і кінчиками крил. Стилізація карти України під гніздо досягається чорною штриховкою вздовж лінії кордону України.

Вибір лелеки, як символа партії зумовлений тим, що здавна в Україні цей птах символізував мир і спокій, вважалося, що в хаті, біля якої він споруджує гніздо, буде щастя. Лелека користувався в народі пошаною, йому створювали умови для гніздування коло хат. Гніздується він на всій території України й таким чином є ще й символом її єдності, що й відображено картою України як лелечиного гнізда.

Опис прапора Демократичної партії України

Прапор (знамено) Демократичної партії України являє собою прямокутне полотнище з відношенням сторін 2:3 розділене по діагоналі від правого верхнього кута до лівого нижнього. Колір над діагоналлю - синій, під діагоналлю - жовтий. У лівому верхньому кутку на синьому тлі стилізована під гніздо карта України жовтого кольору і лелека, що стоїть на гнізді на одній нозі. Лелека - білого кольору, дзьоб, ноги, хвіст, кінчики крил -чорні. Стилізація карти під гніздо досягається чорною штриховкою вздовж кордонів України. Розмір фігури лелеки з гніздом - одна п’ята короткої сторони прапора.