Закрити
Налаштування сайту
Застосувати
Відключити всі стиліЗастосувати Стандарні налаштування

Мін’юст передав реєстрацію нерухомості та бізнесу, але залишив за собою функцію контролю, - Павло Мороз

12.05.2016

Сьогодні заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз та директор департаменту з питань судової роботи та банкрутства Андрій Потьомкін взяли участь у брифінгу щодо діяльності комісій з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Захід відбувся в Українському кризовому медіа центрі.

«Мін’юст остаточно відмовився від реєстрації бізнесу та нерухомості. Передавши ці функції, ми забезпечили конкурентне середовище між суб’єктами державної реєстрації, що дозволило підняти на якісно новий рівень надання адміністративних послуг. Ми лишили за собою функцію контролю, що реалізується через роботу комісій», - зазначив Павло Мороз.

Вперше в системі  державної реєстрації прав запроваджено можливість оскарження рішень, дій та бездіяльності державних реєстраторів в адміністративному порядку. При цьому таке звернення не означає відмову особи від послуг суду, а є її вільним волевиявленням захистити свої права в позасудовий спосіб.

«На відміну від суду, комісія розглядає заяву значно швидше. Термін опрацювання скарги –30 днів, ще одна перевага – при зверненні до Міністерства юстиції не потрібно сплачувати реєстраційний збір», - прокоментував заступник Міністра юстиції.

Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації є постійно діючим колегіальним консультативно – дорадчим органом при Мін'юсті. За перші місяці роботи було розглянуто понад 500 відповідних клопотань скаржників, що свідчить про її необхідність.

«Для бізнесу та населення – це ефективний інструмент для скасування незаконних реєстраційних дій. Фактично - порятунок від рейдерських зазіхань», - резюмував Павло Мороз.

Андрій Потьомкін у своєму виступі наголосив на типових помилках при поданні заявниками скарг до комісії.

«Серед найбільш частих помилок, що трапляються при звернені до Мін’юсту є: закінчення встановленого законом строку подачі скарги, відсутність дати складання заяви, подання на реєстраційну дію, яка була вчинена на підставі рішення суду та звернення зі скаргою на рішення про відмову у вчинені реєстраційної дії», - прокоментував директор департаменту.

ERROR: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /var/www/new.drsu.gov.ua/model/publication.model.php:325